Edukacinė pamokėlė ,,Duonos kelias iki stalo“

2018-10-03 dienomis Kauno „Šilo“ pradinės mokyklos 1b klasės mokiniai apsilankė Prienų krašto muziejuje, kur dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Duonos kelias iki stalo“. Praktinė pažintinė mokomoji programa buvo vykdoma autentiškoje XIX a. mūsų krašto valstiečio trobos aplinkoje. Vedančiosios savo apranga, veiksmais ir kalba iliustravo valstiečių buityje gyvavusias tradicijas ir papročius. Mokiniai ne tik stebėjo duonos kepimo procesą, bet ir jame dalyvavo: patys susiformavo užminkytos duonos kepalėlius, stebėjo jų „pašovimą“ liže į krosnį, pagerbimo ritualus. Kol duonytės kepė, vaikai pamatė seniausius žemės įdirbimo, javų apdorojimo padargus, senovinius rakandus, pamėgino iškulti rugius spragilais, sumalti akmeninėmis girnomis, išgirdo apie tikėjimą magiškąja duonos galia. Be to, pirmokai neliko alkani – skanavo kaimiškas vaišes.