Kuprinių svėrimo akcija

Spalio 10 dieną mokykloje buvo vykdoma KUPRINIŲ SVĖRIMO AKCIJA ! Akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinių kuprinių svorį ir turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko kūno laikysenai. Taisyklinga kūno laikysena – sudaro optimalias sąlygas krūtinės ląstos, dubens, galūnių kaulų ir vidaus organų vystymuisi ir veiklai. Todėl jos formavimu būtina rūpintis nuo pat vaikystės.

REKOMENDACIJOS

Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai, jos turi būti gaminamos su reguliuojamo ilgio diržais, kad užsivilkus paltą ar striukę juos būtų galima pailginti, o orams atšilus – sutrumpinti. Diržų plotis turi būti ne siauresnis kaip 3,5 cm. Tuščia kuprinė pradinių klasių moksleiviams turi sverti ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 1000 g. Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 % mokinio kūno masės. Vertėtų atkreipti dėmesį ir kasdien peržiūrėti kuprinės turinį ir susidėti tik tai dienai reikalingus daiktus. Sunkiausius daiktus dėti į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros. Taip pat nešamos kuprinės apačia neturėtų būti žemiau mokinio juosmens.