Rudens lygiadienis

Rudens lygiadienis švenčiamas rugsėjo 22d., šią dieną gamtoje vyksta virsmas – susilygina diena ir naktis. Kaip sukasi dangaus kūnai ir pats dangus, taip ir mūsų pačių žmogiškasis gyvenimas sukasi amžinu laiko ratu. Žmogus nuo seniausių laikų gyveno vienu alsavimu, judėjo darniu ritmu su žeme, saule. Nuo rudens lygiadienio prasideda Ilgių metas, artėjama į Vėlines. Ugnis, simboliškai degusi ant kalnų, nusileidžia žemyn ir sugrįžta į namų židinį, kur rusens, bus apgaubta, globojama iki pavasario lygės – šiltojo metų laiko sugrąžtų.

Rugsėjo 22-oji – tai rudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena, kovose kritusioms Baltų tautoms: KURŠIAMS, ŽIEMGALIAMS, SĖLIAMS, GALINDAMS, PRŪSAMS, JOTVINGIAMS atminti.

Bendradarbiaujant su Kauno tautinės kultūros centru Kauno ,,Šilo” pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo aitvarų gamybos dirbtuvėlėse skirtose II tarptautinio vaikų ir jaunimo folkloro festivalio „BALTŲ RAŠTAI-2020“, skirto tautodailės metams paminėti. Rugsėjo 21 – 22 d. Kauno ,,Šilo” pradinėje mokykloje netradicinėmis veiklomis buvo minima rudens lygiadienio šventė. Baltų simbolius mokiniai dėliojo iš įvairios gamtinės medžiagos, simbolizavo; Saulę, Mėnulį, Žemę, Rudens lygę, Dangų, Lietų, Visatą, Šviesą, Laiką, Žvaigždę, Vėją, Ugnį.