Simajudo turgus

Spalio 28 d. ,,Šilo‘‘ pradinėje mokykloje  šurmuliavo ,,Simajudo turgus‘‘.

Tradicinis etnokultūrinis renginys ,,Simajudo turgus“ – vienas iš labiausiai vaikų  mėgiamų ir laukiamų rudens laikotarpio renginių ,,Šilo“ pradinėje mokykloje. ,,Simajudo turgus‘‘ mokykloje vyko jau 26 metus ir jau antrą kartą turgus persikėlė į lauko erdves.

,,Simajudo turgaus‘‘ tradicijos ir papročiai siekia senąsias tradicijas, kur skamba muzika, vyksta varžytuvės, šurmuliuoja triukšmas ir vyksta prekyba, mįslių įminimo varžytuvės, klasių prisistatymai, Čigonų dalyvavimas, kurie ne tik pirkdavo ir mainydavo arklius, bet ir burdavo, žaidžiami žaidimai, estafetės, rankos lenkiamos.

Ugdytiniai noriai susipažino su senovinio turgaus papročiais, naudojo pirkimo – pardavimo tradiciją. Plėtė žinias apie smulkiąją lietuvių tautosaką – mįsles, minkles, patarles, priežodžius , pajuokavimus.

Tai  gera proga prisiminti senolių papročius, pasibaigus rudens darbams Šv. Simono ir Šv. Judo dienoje. Visus turgaus dalyvius lydėjo puiki nuotaika ir nuostabus oras.