Projekto „Sėdėjimą keičiu į judėjimą“ antros dalies veiklos

Nuo kovo mėnesio startavo dar dvi projekto veiklos: „Sėdėjimą keičiu į minimą ar riedėjimą” ir „Sėdėjimą prie ekrano keičiu į judėjimą prie ekrano”.

Kauno „Šilo“ pradinės mokyklos aikštyne projekto dalyviai pradėjo sportines veiklas su riedučiais. Susipažinę su saugumo taisyklėmis mokiniai sužinojo faktus, kurie paskatins rėdėti dažniau, nes važiuojant su riedučiais lavėja koordinacija, pusiausvyra, gerėja laikysena, kūno plastiškumas, reakcija, didėja ištvermė. Sportinių pratybų metu mokiniai atlieka užduotis porose bei individualiai. Sparčiai populiarėjanti sporto priemonė yra paspirtukas. Mokiniai mokosi saugiai važiuoti paspirtuku. Projekto dalyviai susipažino su kelių eismo taisyklėmis paspirtukininkams, tačiau labiausiai sudomino, kad galės pabandyti atlikti nesudėtingus sportinius triukus.

Sportinės veiklos gryname ore tampa vis populiaresnės, tačiau dėl nepalankaus lietuviško klimato dažnai tenka užduotis atlikti sporto salėje. Viena iš išeičių yra virtualios realybės patirtimis grįstos treniruotės. Projekto koordinatoriai mokyklai skyrė 4 virtualios realybės akinius. Tai Meta Quest 2 128GB virtualios realybės akiniai ir žaidimų sistema. Ši priemonė padeda skatinti fizinį aktyvumą pasitelkiant virtualius žaidimo formatu pateiktas užduotis nuo krepšinio bei kitų sporto šakų  žaidimų iki įvairiausių orientavimosi užduočių pabėgimų kambariuoe.Nesitikime, kad virtuali realybė gali būti pilnaverčiu prietaisu sporte, tačiau manome, kad netolimoje ateityje ji taps įprastu dalyku.