Kalėdų belaukiant

Kalėdos yra labai svarbi metų šventė. Tai tikra vaikų šventė, kurioje daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. Tai laikas, kai baigiasi metai ir grįžta saulė. Šios šventės laukimas yra toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Todėl neturėtume liūdėti, bet daugiau dėmesio turėtume skirti geriems darbams atlikti, prasmingai bendrauti ir kurti ateities planus.

Mokykloje visą gruodžio mėnesį vyko labai daug renginių. Mokytojos R. Dirginčienės vadovaujami bendruomenės nariai puošė mokyklą, kūrė kalėdines kompozicijas. Klasių vadovės kartu su mokiniais ir tėvelias kūrė šventines aplinkas klasėse. Bibliotekos vedėja D. Mažeikienė pakvietė į knygų parodą „Džiugių Kalėdų laukimas su knyga“ . Klasėse vyko kalėdiniai knygų skaitymo rytmečiai, kasdieniniai stebėjimai prie Advento kalendoriaus. Tikybos mokytoja I. Graužinienė pakvietė pradinukus į bendrą Adventinį rytmetį „Mes laukiam tavęs ateinant“. Kartu su mokytoja mokiniai aptarė Kūčių ir Kalėdų tradicijas. Muzikos mokytoja A. Freidgeim ir „Šilinukų“ būrelio nariai pakvietė pasiklausyti ir drauge pageidoti kalėdinių giesmių. Gruodžio antrą savaitę „Saugaus vaiko“ būrelio nariai įžiebė „Saugią“ mokyklos eglutę ir dalyvavo akcijoje „Aš ir tu – atsargūs, kai slidu“. Mokyklos mokytojos Virbalio miestelyje klausėsi istorijų apie kalėdaičius, pabandė juos kepti specelioje keptuvėje, išgirdo senovinių tradicinių papročių apie pasiruošimą Kūčių šventei. Aktų salėje vyko 1a, 2a,  2b, 2c, 3a klasių ir tėvelių kalėdinės vakaronės. Mokiniai vaidino spektaklyje „Žibintų šviesa – džiugus šventės laukimas“.  Kitų klasių mokiniai dalyvavo edukaciniuose susitikimuose su Kalėdų seneliu „ Kalėdiniai burtai Kelmės dvaro rūsių prietemoje“, „Sveikos Kalėdos“, „Kalėdos tarp lėktuvų“. Paskutinę dieną prieš atostogas trumpam į kiekvieną klasę užsuko Kalėdų senelis ir palinkėjo džiugių švenčių.

Tegul su laime, džiaugsmu, paprastu švelniu juoku ir dideliu artimųjų būriu ateina gražiausios metų šventės!

Parengė R. Svigarienė

direktorės pavaduotoja ugdymui