Rudens lygiadienio šventė

Saulėtą rudens rytmetį mokyklos mokiniai susirinko į mokyklos kiemą paminėti Rudens lygiadienį pagal lietuvių senovinius papročius ir tradicijas. Visi sustoję į bendrą ratą atliko ritualines Rudens lygiadienio veiklas: rankų apsiprausimą, aukojimus, apsivertimą, padėką saulei, maldą ugnelei, šeimininkams duonos ir šiaudinio vainiko įteikimą. Labai įspūdingai vyko ožio aukojimas. Aikštyno centre stovėjusį ožį, sukurtą iš šieno ir šiaudų,  sudegino kaip auką padarytame iš akmenų aukure. Kartu su mokytojomis mokiniai dainavo apeigines dainas, šoko ratelius. Kiekviena klasė atliko praktinę veiklą: iš gamtinės medžiagos pasirinktoje mokyklos kiemo vietoje pavaizdavo Baltų simbolius.

Šventės pabaigoje mokiniai vaišinosi ant laužo virta arbata, kartu su tėveliais namuose iškepta duona, pyragais, šviežiu medumi bei baltutėliu varškės sūriu. Dėkojame etninės kultūros grupės pirmininkei mokytojai Irmai Rekuvienei bei visoms mokyklos mokytojoms, tėveliams, mokyklos personalui už pagalbą ruošiantis ir pravedant Rudens lygiadienio šventę.