„Rudens lygiadienio“ šventė

Ruduo – tai derliaus, talkų ir pabaigtuvių metas, ruošimasis metų pabaigai, žiemai. Kartu tai ir Baltų vienybės diena, kai susivienijo baltų gentys. Rugsėjo 22 dieną, papuoštame Baltų simboliais mokyklos kieme, vyko  „Rudens lygiadienio“ integruota veikla –  šventė. Renginį pravedė 3b klasės mokiniai ir jų mokytoja Irma Rekuvienė. Davidas ir Gustas bei jų mokytojas Vitas pasveikino šventės dalyvius su cimbolais atliekamais kūriniais. Rudens lygiadienio šventėje visų klasių mokiniai ir mokytojos stebėjo ir galėjo atlikti tradicines apeigas. Vyko apeiginis apsiprausimas, aukojimai, vainiko įteikimas, apsivertimas, padėka saulei, ugnies pagerbimas, ožio aukojimas. Muzikos mokytoja A. Freidgeim pakvietė mokinius padainuoti lietuvių liaudies dainas „Užteka teka šviesi saulelė“, „Tek saulelė“. Šokių mokytoja M. Tomkevičiūtė pakvietė mokinius pašokti lietuvių liaudies ratelį „Mano maišas pakulinis“ ir šokį „Grand skveras“.  Mokiniai kartu su klasių vadovėmis mokyklos kieme iš gamtinių gėrybių išdėliojo baltų simbolius. Šventės pabaigoje mokiniai ir mokytojos vaišinosi ant laužo virta žolelių arbata, ragavo sūrius, pyragus ir sodo bei miško rudens gėrybes.