Simajudo turgus

Seniau spalio 28 d. lietuviai susirinkdavo į didžiausią turgų, vadintą Simajudu. Simajudu ši diena pavadinta šventųjų, Jėzaus apaštalų, kankinių šv. Simono ir šv. Judo Tado garbei, jų varduvėms paminėti. Tokia tradicija atsirado įsigalėjus krikščionybei. Čia žemdirbiai suvažiuodavo parduoti savo rudeninį derlių, nusipirkti ko trūksta namuose, ar ko reikės žiemą.

Kasmet linksmas, nuotaikingas, triukšmingas ir gausus  Simajudo turgus Kauno „Šilo“ pradinėje mokykloje šiais metais vyko prieš mokinių rudens atostogas. Iš ankstaus ryto kiekvienos klasės mokiniai ruošė savo prekyvietę, pasikartojo Simajudo turgaus dienai skirtas dainas ir instrumentines melodijas, pasiruošė čigoniškam šokiui kaukes. Šiais metais meninę programą paruošė dramos būrelio vaikai ir jų vadovė R. Žūtautienė, cimbolais grojo mokytojo Vito mokiniai, Simajudo turgaus dainas dainavo visi mokiniai kartu su mokytoja A. Freidgeim, nuotaikingą čigonišką šokį padėjo mokiniams išmokti šokio mokytoja M. Tomkevičiūtė.

Visas mokyklos kiemas atrodė kaip didelė turgaus aikštė. Vieni pirko, derėjosi, kiti pardavinėjo savo sukurtus darbelius ar sode išaugintus vaisius ir daržoves bei kartu su tėveliais pagamintus gardumynus. Tai buvo smagi šventė.