3a klasės pamoka netradicinėje aplinkoje

Spalio 6 d. 3a klasė dalyvavo integruotoje etninės kultūros, dailės, gamtos mokslų pamokoje. Ši pamoka vyko netradicinėje aplinkoje – svečiuose pas klasės mokinės Ugnės Rumpytės mamą, jos įrengtame Molio SODE. Maloniai dar šildant saulei, kvepiant rudeniui, grožintis gamtos spalvų palete, gryname ore susėdus prie medinių lauko staliukų prasidėjo pamoka – „Dekoruotas molinis dubenėlis“. Mokiniai mokėsi iš molio nulipdyti dubenėlį ir dekoruoti jį tautodailės raštais, atpažinti jų ornamentiką, suvokti molio būsenos kitimą (sausas – drėgnas), kūrybiškai naudoti erdvines raiškos priemones.

Įvadinėje  pamokos dalyje pristatoma molinio  pono katino   istorija. Tai pasakojimas apie poną katiną, kuris

keliavo per senuosius kaimus, užsukdamas pas amatininkus: stalių, kalvį, puodžių ir audėją. Minčių lietaus pagalba išsiaiškinama, kad katinas apsigyveno pas puodžių.

Prasideda pagrindinis kūrybinis procesas: molio  lietimas, minkymas rankomis, kočiojimas, išgaunant norimo dubenėlio formą. Apžiūrėjus molinių dekoruotų indų ekspoziciją, mokiniai gamtoje prisirenka įvairių smulkių lapų, šakelių, sėklų. Šia gamtine medžiaga dekoruoja molinį dubenėlį, išgaunant tautodailės raštus, juos paryškina ir apipavidalina medinių     pagaliukų pagalba. Pamokos pabaigoje apžvelgiamas darbo procesas ir apibendrinamas pasiektas rezultatas.

Aptarėme, kaip sekėsi lipdyti iš molio dubenėlį, ar pavyko jį nulipdyti ir dekoruoti, kokios patirtos nesėkmės. Mokiniai pristatė ir įsivertino įgytą patirtį. Pamokoje ugdė kultūrinę, kūrybiškumo, pažinimo, komunikacijos kompetencijas. Namų buityje pasidomės moliniais indais, juos patyrinės ir įtvirtins jau įgytas kompetencijas.

Dėkojame mamai Jūratei Rumpienei bei visiems 3a klasės mokinių tėveliams už malonią bendrystę, prisidedant prie kūrybiško ugdymo proceso.

Parengė mokytoja Rima Ratkelienė